5. Pražská bezpečnostní konference 2009

 
 

V pátek 20. listopadu 2009 proběhla v Národní technické knihovně ČR 5. pražská bezpečnostní konference na téma „Bezpečnost Evropské unie a České republiky v multipolárním světě na začátku druhé dekády 21. století“.

Hlavním organizátorem bylo Středisko bezpečnostní politiky Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK Praha, které konferenci pořádalo ve spolupráci s velvyslanectvím Švédska v ČR a zastoupením Evropské komise v ČR.

Generálním partnerem konference byla Městská část Praha 6, jejíž starosta Mgr. Tomáš Chalupa převzal nad konferencí osobní záštitu.

Hlavními partnery konference byly společnosti ČEZ, a.s., RWE Transgas, a.s., Saab Czech s.r.o. a ČEPS, a.s.

Konference, se konala v rámci předsednictví Švédska v Radě EU a zabývala se procesem utváření multipolárního světa a vzájemnými vztahy jeho hlavních aktérů – EU, Spojených států amerických, Číny, Ruska, Indie a dalších regionálních mocností.

Součástí konference byla i panelová diskuse k zajišťování energetické bezpečnosti EU v multipolárním světě a blok vystoupení předních českých expertů k zajišťování vodní, kybernetické a biologické bezpečnosti.

Program konference

Ohlasy v médiích:

Aktuálně.cz: Surovin je málo. Evropa se v dovozu dostává mimo hru

Hlas ze Švédska: Číny, Ruska a islámu se není proč bát

EurActiv: Analytici varují před bohatou Evropou bez vlivu