6. Pražská bezpečnostní konference 2010

 
 

V pátek, 12. listopadu 2010 proběhla v Národní technické knihovně v Praze 6. Pražská bezpečnostní konferenci "Budoucnost Evropy - lidé - zdroje - technologie", která se konala v rámci předsednictví Belgického království v Radě EU.

Hlavní organizátoři konference: Středisko bezpečnostní politiky Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK, Institut ochrany obyvatelstva GŘ HZS Lázně Bohdaneč MV ČR a Velvyslanectví Belgie v České republice.

Laskavou podporou konferenci zaštítily Městská část Prahy 6, Friedrich Ebert Stiftung v Praze, Zastoupení Evropské komise v ČR a Ministerstvo životního prostředí ČR.

V jednotlivých blocích vystoupili přední odborníci na danou problematiku a konferenci navštívilo přes 200 účastníků.

Ke stažení:

Program konference

Zápis z konference

Hlavní vystoupení konference „Pohled na budoucnost Evropy v horizontu 2020-2030: politická, ekonomická, bezpečnostní a sociální dimenze", který přednesla Annemie Neyts-Uytterbroeck, Minister van Staat, poslankyně Evropského parlamentu, předsedkyně Evropské liberální, demokratické a reformní strany.

SCÉNÁŘE - Členové Střediska bezpečnostní politiky CESES FSV UK připravili 3 scénáře o budoucnosti světa, Evropské unie a České republiky. Dovolujeme si Vám nabídnout souhrn všech tří scénářů, které si kladou za cíl podnítit diskusi o směřování světa, Evropské unie a České republiky.

Ohlasy v médiích:

Český rozhlas: Český rozhlas: O budoucnosti Evropy se diskutuje na bezpečnostní konferenci v Praze

Peníze.cz: Jaký bude svět, Evropa, ČR v roce 2030?

Parlamentní listy: Odpovědi na výzvy 21. století

EurActiv.cz - rozhovor Jana Vitáska (Euractiv.cz) s Mirandou Schreuers (Freie Univesitait Berlin): Čína nechce být v boji proti změnám klimatu mimo hru