9. Pražská bezpečnostní konference 2013

 
 

V pátek 15. listopadu 2013 se na tradičním místě v Národní technické knihovně uskutečnila již 9. Pražská bezpečnostní konference, pro niž bylo zvoleno téma „Evropská unie – Čína – Rusko: Hledání společných zájmů“.

Hlavním cílem konference bylo prodiskutovat za účasti českých a zahraničních expertů klíčová témata společných politických, ekonomických a bezpečnostních zájmů tří významných globálních mocností, které výrazně ovlivňují globální vývoj, a to s přihlédnutím k faktu, že rozvoj spolupráce s Čínou a Ruskem představuje velkou výzvu a ekonomické příležitosti pro Evropskou unii.

Konference se konala v rámci předsednictví Litvy v Radě Evropské unie s podporou velvyslanectví Litvy v ČR, Nadace Friedricha Eberta a Zastoupení Evropské komise v ČR.  

Na konferenci vystoupila řada politiků, diplomatů, ekonomických a bezpečnostních expertů z České republiky, Číny, Ruska, Spojených států amerických, Německa a Litvy, mj. ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Lubomír Zaorálek, generální tajemník Německé společnosti pro zahraniční politiku Paul Freiherr von Maltzahn, zástupce ředitele Čínského institutu pro mezinárodní strategická studia Zhu Da,  ředitel pro zahraniční vztahy PPF, a.s. Petr Kolář a Chairman Europe Microsoft Corporation Jan Mühlfeit.

Program konference ke stažení